صفحه اصلی معرفی فشتکه

معرفی فشتکه

به سایت “فشتکه” روستای ملی حصیر کشور خوش آمدید . امیدواریم این سایت وسیله ای مناسب برای معرفی این روستا و خدمات آن به مردم ایران و جهان شود .

فشتکه
نمایی از فشتکه اول

فشتکه ، روستاییست با طبیعت زیبا و دیدنی …
فشتکه در استان گیلان و در حدفاصل راه اصلی جاده رشت-انزلی قرار گرفته و از روستاهای شهر خمام هست .
این روستای سر سبز ، دارای امکانات گردشگری مناسب مثل آب و هوای خوب ،جاذبه های طبیعی و توریستی ، طرح مسافر کاشانه میباشد . فشتکه دارای راه آسفالته، آب ، برق ، گاز ، تلفن بوده و تحت پوشش اینترنت پرسرعت ۴G میباشد .
طول جاده این روستا ۶ کیلومتر است که جاده رشت – بندر انزلی را به جاده حسن رود – زیبا کنار متصل می کند و طول مسیر رشت به مجتمع منطقه آزاد انزلی را ۱۰کیلومتر کمتر می کند !
مردم این روستا کشاورز بوده و برنج محصول اصلی کشاورزی این روستاست. صنایع دستی حصیربافی از مشاغل مهم خانگی اهالی مخصوصا در پاییز و زمستان است ماده اولیه آن هم گیاه گالی (در زمان محلی به نام لی)، در جنگلی کوچک درحاشیه همین روستا و مناطق مردابی اطراف خمام و انزلی میروید .
فشتکه جز ۱۴ روستای منطقه آزاد است . قیمت زمین در سالهای گذشته افزایش چشمگیری در این روستا داشته است . فشتکه به تازگی به عنوان اولین روستای ملی حصیربافی در کشور انتخاب شده است .

مسایل و مشکلات موجود ، راهکارها ، تلاش مسئولان محلی و اهالی و نیز حمایت ارگانهای مرتبط و به طور کلی تمامی خبرها ، اطلاعیه ها ، فراخوانها و … روی این سایت انعکاس داده میشود .

دیدگاه ها بسته شده.